Alkoholizm dotyczy mężczyzn i kobiet, które są uzależnione

10 kwietnia, 2021 0 Comments

Alkoholizm tyczy się mężczyzn i kobiet, które są uzależnione. Czy aby na pewno? Niestety, choć w znaczącej liczbie przypadków to słyszymy – nie bywa to prawdą. Alkoholizm tyczy się wszystkich ludzi, którzy należą do rodziny osoby chorej. Partnerzy, maluchy, rodzeństwo – efekty czują wszyscy. Do kieliszka zaglądają kobiety, mężczyźni, osoby nieletnie. Podczas stresu mamy zamiar się odprężyć. Niewinnie wypijamy odobinę wina czy jedno piwo. W pewnym momencie alkohol wymyka się z pod kontroli.

Podczas choroby tracimy zdolność zarządzania wypijanego alkoholu. Często smutek, gniew, żal, strach towarzyszą na każdym kroku. Picie może iść pokoleniowo. Jeżeli ojciec pił, prawdopodobnie jego syn również będzie. Córka będzie szukała partnera, który ma kłopot z alkoholem.

Rodzina pod wpływem negatywnych emocji zaczyna kłócić się, frustrację wyładowywać na sobie wzajemnie. Wszystko to na zawsze zostanie w naszych psychikach. To zostaje w nas na pełne życie, odciska indywidualne piętno.Alkoholik ma obowiązek się leczyć. Radę ma możliwość odnaleźć w sporej ilości miejscach – leczenie alkoholizmu Lublin czy także na spotkaniach anonimowych alkoholików. Powinien sam poczuć ochotę zaprzestania picia oraz dodatkowo wyjścia z nałogu. Mobilizacją dla niego mogą być bliscy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *