O tym wszystkim, co się na rynku ubezpieczeniowym dzieje mówi nam Tygodnik Ubezpieczeniowy.

31 maja, 2021 0 Comments

Epidemia, jaka objęła w 2020 roku prawie że cały świat, pokazała wielu, jak bardzo życie jest nieprzewidywalne. Setki tysięcy zachorowań na świecie, a co za tym idzie także powikłań po przebytej chorobie całkowicie zmieniły funkcjonowanie społeczeństw. Na zmiany obojętnym nie mógł pozostać rynek ubezpieczeń, który to cały czas stara się wychodzić naprzeciwko potrzebom swoich kontrahentów. O wszystkim, co się na tym rynku dzieje, z jakimi trudnościami musi sobie dawać radę i jak to robi, mówi nam Tygodnik Ubezpieczeniowy.
To specjalistyczny tygodnik dedykowany przede wszystkim osobom, które na co dzień zajmują się ubezpieczeniami. Jednak zajrzeć do niego możemy nie tylko wtedy, gdy w tej branży się pracuje. Przecież ubezpieczenia to taki temat, który dotyczy każdego człowieka, bez względu na status społeczny, wiek czy kolor skóry. Rynek ubezpieczeń przeżył w czasie pandemii wirusa prawdziwą rewolucję. Gdyby tak zajrzeć do bilansu za rok poprzedni, moglibyśmy zobaczyć, iż zyski ubezpieczycieli znacząco się zmniejszyły. Wpływ na to miało mnóstwo czynników, w tym również zwiększona umieralność powiązana z rozprzestrzeniającym się wirusem. Lecz nie on jeden spowodował jednak, że ludzie znacznie częściej korzystali z wypłacania odszkodowań. Z danych przekazanych przez Polską Izbę Ubezpieczeń wynika, że bardzo ostatnio zwiększyła się liczba wypadków domowych oraz wypadków komunikacyjnych. Jaki wiosek możemy z tego wyciągnąć? Przede wszystkim taki, iż ubezpieczenie od zachorowań nie może być jedynym, jakie powinniśmy wykupić.

 

Bardzo dobrze jest mieć także kupione ubezpieczenie NNW, ponieważ przecież wypadki chodzą po ludziach. Mówiąc o NNW, nie sposób pominąć kwestii tzw. ubezpieczeń szkolnych. Ubezpieczenia te funkcjonują na nieco innych zasadach, niżeli prywatne ubezpieczenia. W przypadku tych ubezpieczeń składka jest znacznie niższa a ponadto opłacamy ją wyłącznie jeden raz. A opłacić ją warto. Bo choć w ostatnim roku szkolnym nasze pociechy uczyły się głównie w swoich domach, ubezpieczenia i tak je obejmowały. Ubezpieczenie Szkolne NNW nie obejmuje jedynie sytuacji, które zdarzyły się w szkole. Dziecko objęte tym ubezpieczeniem, na pewno może liczyć na pieniężne wsparcie też wtedy, kiedy wypadek wydarzył się w domu, czy nawet na podwórku. A tam w ostatnim czasie dzieci bywały niemalże ciągle.

 

Ponadto, jak zostało już wspomniane, ilość wypadków domowych zdecydowanie w ostatnim roku wzrosła. Wzrastająca ilość wypadków, utrudniony dostęp do fachowej opieki medycznej, czy nieznana choroba często wymagająca hospitalizacji – wszystko to sprawiło, że rynek ubezpieczeń przeszedł w ostatnim czasie prawdziwą rewolucję. A choć została ona wymuszona przez wybuch pandemii, nie można patrzeć na nią negatywnie. Przeciwnie, pokazała ona, iż ten rynek jest elastyczny a także umie szybko zareagować na pojawiające się zmiany. Zmiany, których każdy w obecnych czasach doświadczył na sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *