Rynek wychodzi nam naprzeciw z wachlarzem różnorodnych obiektów.

13 lipca, 2021 0 Comments

Kupienie miejsca, gdzie będziemy mieszkać, jest jest z pewnością jedną z najistotniejszych decyzji, jakie podejmujemy. Czasy się zmieniły dlatego nie jest to jeden wybór na całe życie, jeżeli coś nam się nie do końca spodoba, w każdym momencie będziemy mogli rozważyć przeprowadzkę, czasami jest ona niestety dużo bardziej kłopotliwa niż 1szy zakup, w szczególności jeśli dana nieruchomość obarczona jest hipoteką. Dlatego też kupienie lokalu czy domu musi być za każdym razem przemyślany. Nie może być spowodowany impulsem. W zależności od naszych potrzeb rynek stawia przed nami wachlarz różnych budynków: domy wielorodzinne, wolnostojące, tzw. „bliźniaki”, szeregówki.

Gdzie nabyć dom?

Nasz ostateczny wybór zależy od wielu czynników, a na nie składają się wielkość rodziny, nasze indywidualne potrzeby, to czy chcemy zamieszkać w centrum miasta, czy raczej naszym marzeniem jest spokój i cisza. Jednak najważniejszymczynnikiem podczas wyboru naszego przyszłego miejsca zamieszkania jest stan naszego portfela. Niestety jest tak, że wielu ludzi, zwłaszcza młodych, którzy dopiero zaczynają żyć na własny rachunek rzadko stać na zakup mieszkania za gotówkę. Dlatego też młodzi ludzie bardzo często decydują się na kredyt. Jeśli podejmiemy decyzje o kupnie mieszkania, którego cena nie jest bardzo duża (przetargi spółdzielcze, komornicze, lokale mieszkalne do remontu) kredyt na nasze mieszkanie, który będziemy zaciągać może być kredytem na gotówkę. W tej sytuacji jednakże trzeba zdawać sobie sprawę, że cena tego kredytu jest nieduża oraz najprawdopodobniej wystarczy jedynie na kupienie lokalu mieszkalnego. Zaś mieszkanie to nie tylko puste ściany, trzeba je jeszcze za coś wyposażyć choćby w najbardziej niezbędne urządzenia. Z drugiej strony nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości, zaś kredyt gotówkowy otrzymamy na góra osiem lat. To dużo bezpieczniejsza możliwość niż zobowiązanie się na lat np. 30. Koszty apartamentów albo domów niestety nie są tak niskie, jak ceny lokalów w wielorodzinnych domach czy też blokach z płyty, tak więc w tym przypadku jedyną i najlepszą opcją jest https://capiterum.com/kredyt-hipoteczny.

Kredyt na dom

Często takie zobowiązanie zaciągane jest nie tylko i wyłącznie na długie lata, lecz przede wszystkim, do czasu kiedy nie zostanie on spłacony, dana nieruchomość jest własnością banku. Dlatego branie kredytu powinno być naprawdę bardzo dobrze przemyślane. Z drugiej jednak strony spłata tego kredytu rozłożona na lata powoduje, że raty nie są aż tak wysokie. Koszt raty plus czynszu można porównać do opłaty za wynajem, zaś jesteśmy na swoim kawałku podłogi, co bez wątpienia jest dużym atutem! By uzyskać taki kredyt, często wymagane jest minimum 10% wkładu własnego.

Jednakże nad kredytem hipotecznym warto się zastanowić, choćby dlatego, że wielkość kwoty jaką możemy pożyczyć jest większa niż w przypadku kredytu gotówkowego, co pozwoli nam nie tylko na zakup interesującej nas nieruchomości lecz też bez przeszkód pozwoli nam ją odremontować, czy właściwie wyposażyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *